PUNTÍKOVÁNKY + PLASTELÍNA
Co vznikne, když dáme dohromady PUNTÍKOVÁNKY a plastelínu? 3D PUNTÍKOVÁNKY...
PUNTÍKOVÁNKY jsou základ - neobyčejné omalovánky plné puntíků, které jednoduše, pomocí FUFOvých punťoků, vybarví už děti od tří let.
Protože ale děti kromě barviček milují i nálepky, vznikly fufovy DOLEPOVÁNKY - omalovánky, které vybarví bez jediné pastelky, jen pomocí FUFOvých DOLEPEK, barevných samolepících puntíků.
No a od teď mohou děti obrázky plné puntíků vybarvovat další velmi oblíbenou proprietou - plastelínou.
A díky plastelíně dát FUFOvým puntíkovaným obrázkům úplně nový rozměr - 3D:
A JAK TEDY VYBARVUJEME PLASTELÍNOU?
Je to velmi jednoduché... Prostě jen uždibujeme z plastelíny a vyrábíme barevné kuličky, které potom pokládáme na předkreslené kružnice (můžeme i jemně přitlačit, aby nikam neutíkaly). Kuličky ale vůbec nemusí být dokonalé... mohou být šišaté, placaté, malé nebo velké.
A opět tak trénujeme jemnou motoriku, pozornost a soustředění... rozvíjíme fantazii a kreativitu... vytváříme jedinečná umělecká díla a taky si - samozřejmě - užíváme spoustu tvůrčí zábavy, do které se mohou, spolu s dětmi, ponořit i rodiče, prarodiče, sourozenci nebo kamarádi.
Chceme to trošku ztížit?
Potom se snažíme o opravdu dokonalé kuličky a vyrábíme je ve třech různých velikostech - MINI, MIDI a MAXI - tak, aby přesně odpovídaly velikostem předkreslených kružnic.
Do kružnic můžeme udělat také různě barevné malé puntíky (pastelkou/fixem) a nechat děti, aby vyráběly kuličky právě v těchto barvách a pekelně se soustředily, aby pak každou kuličku umístily na správný puntík.
Pokud už ale máte nějaké - klasicky - vypuntíkované obrázky, můžete použít ty. Děti pak mohou vyrábět kuličky v barvách, do kterých obrázek předtím vypuntíkovaly.
A veliká výhoda nakonec?
Každý obrázek mohou děti vybarvit hned několikrát a pokaždé jinak. Prostě jen zmačkají vyrobené kuličky do jedné hroudy a hned se mohou pustit do výroby nových.
Plastelínu navíc mohou míchat a vytvářet si vlasní nové odstíny barviček, jako je tomu u puntíkování s vodovými barvami. I s plastelínou se mohou učit, jaká barva vznikne, smíchají-li žlutou a modrou plastelínu, nebo jakou naopak smíchat, aby vznikla například šedá.
Pokud chcete klasicky puntíkovat i vybarvovat plastelínou, doporučuji nejprve puntíkovat - některé plastelíny mohou být mastnější nebo trošku špinit a v klasických puntících z vodové barvy by pak mohly zanechávat drobné skvrny.
Nebo vložte obrázek do průhledné fólie, která jej od všech nečistot ochrání. Můžete ji koupit i u fufa - tady.
PLASTELÍNA
U FUFA tak - v kategorii VÝTVARNÉ POTŘEBY - najdete i plastelínu... Vybrala jsem takové plastelíny, které už určitě znáte, i takové, které třeba ještě ne. Všechny jsem je také vyzkoušela a můžu vám je vřele doporučit.
Plastelíny, se kterými se bude dětem dobře pracovat - tedy ty měkčí nebo vyloženě pěnové... plastelíny, které nejsou mastné (nebo jen velmi malinko) a které příliš nešpiní (nebo jen velmi malinko)... plastelíny v základních barvách, v přírodních barvách, neonové, svítící ve tmě i ty se třpytkami... malé sady, velké sady i úplně mega sady plastelíny.
A jako u vodových barev doporučuji MÍCHAT - pořídit alespoň dvě různé sady - protože čím víc barev, tím větší zábava :).
Kolik plastelíny bude na jeden obrázek třeba? Z jednoho klasického válečku plastelíny vyrobí děti cca 3-4 MAXI kuličky, 5-6 MIDI kuliček nebo cca 8 MINI kuliček.
Doporučuji proto min. dvě malé sady plastelíny (6 barev) nebo min. jednu velkou sadu (12 barev).