PUNTÍKOVÁNKY® - stupnice jednoduchosti

STUPNICE JEDNODUCHOSTI PUNTÍKOVÁNEK

 

Možná už jste si o Puntíkovánkách něco málo přečetli, a tak víte, že v těchto super omalovánkách obrázky vybarvujeme puntíkováním, a to je ten nejjednodušší způsob vybarvování na světě :). Vybarvit FUFOvy Puntíkovánky tak zvládnou už opravdu maličké děti, a to s moc hezkým výsledkem.

Na to, jak puntíkujeme a také, jak konkrétně puntíkují děti různého věku (od 3 do 12ti let) se můžete podívat v tomto článku 👉🏻 PŘEČÍST.

IMG_20211230_161631 IMG_20211228_164042

Super omalovánky totiž z Puntíkovánek dělá hlavně to, že jsou velmi jednoduché pro nejmenší děti, zároveň ale velmi zábavné i pro děti starší.

 

ZVLÁDNE TO?

 Puntíkovat tedy zvládnou opravdu děti každého věku (z důvodu bezpečnosti od 3 let).

Tuto otázku - Zvládne to? - tak můžete vypustit. Zvládne :).

NEJMENŠÍ DĚTI:

Ve výsledku jde jen o to, že ti nejmenší vždy nejprve experimentují a na začátku musí chvíli trénovat - jak se pracuje s puntíkovacími válečky, s barvami, jak se co nejpečlivěji trefovat do předkreslených kružnic apod..

Progres ale přichází velmi rychle a puntíkování je s každým dalším obrázkem přesnější a přesnější - to jak postupně trénují jemnou motoriku, soustředění i pečlivost.

STARŠÍ DĚTI:

Starší děti pak mohou trénování úplně vypustit, protože u nich je už puntíkování o snaze vytvořit co nejdokonalejší puntík, trefit se co nejpřesněji do kružnice, nebo mícháním barev vytvořit ten barevně nejzajímavější puntík.

 


 

JEDNODUCHOST

Pro obě skupiny tak můžete zvolit opravdu kterékoliv z Puntíkovánek - třeba podle toho, jaké téma dítě právě zajímá - lesní zvířata, zvířata na farmě, kytičky, cirkus apod..

Drobné rozdíly však v jednotlivých tématech jsou, a to takové, podle kterých můžeme přeci jen určit jakousi "náročnost" - v případě Puntíkovánek jednoduchost :), a to pouze v rozmezí úplně SUPER LEHKÉO FOUS TĚŽŠÍ (pořád lehoučké, jen nepatrně těžší).

U každých Puntíkovánek tak naleznete štítek, který vám ukáže, do jakého stupně "jednoduchosti" :) patří a níže se dozvíte, v čem se jednotlivé stupně liší.

👇🏻

Celkem máme 4 úrovně:

1. SUPER LEHKÉ

2. LEHKÉ

3. O FOUSEK TĚŽŠÍ

4. O FOUS TĚŽŠÍ

 

 SUPER LEHKÉ 

Puntíkovánky, ve kterých jsou všechny obrázky poskládány jen z největších - MAXI - puntíků (18mm).

Děti tak nemusí přemýšlet, který punťok (puntíkovací váleček) pro který puntík vybrat - k dispozici mají jen jeden MAXI punťok, a i všechny puntíky jsou jen ve velikosti MAXI.

Jedná se o Puntíkovánky: Abeceda a Základní tvary

Vhodné pro děti od 3 let.

 

 LEHKÉ 

Puntíkovánky, ve kterých už najdeme všechny tři rozměry puntíků (a tedy i punťoků) - MAXI, MIDI a MINI. Každý obrázek je ale poskládán z puntíků jen jedné ze tří velikostí.

Jeden je poskládán z puntíků o průměru 18mm, druhý z puntíků 14mm a další zase jen z puntíků o průměru 10mm.

Děti tak pro každý obrázek vyberou ten jeden - správný - punťok a jednoduše puntíkují.

Jedná se o Puntíkovánky: Planety, Ptáčci, Kytičky

Vhodné pro děti od 3-4 let.

 

 O FOUSEK TĚŽŠÍ 

V těchto Puntíkovánkách už se v rámci jednoho obrázku mohou střídat různé velikosti puntíků, a tak už děti musí, při jeho vybarvování, střídat i jednotlivé punťoky.

Některé obrázky jsou ale pořád poskládány jen z jedné velikosti a u ostatních se punťok mění třeba jen na dopuntíkování bříška, ocásku apod..

Jsou tedy opravdu jen o fousek těžší, než lehké Puntíkovánky.

Jedná se o Puntíkovánky: Lesní zvířátka, Zvířátka na farmě, Africká zvířata a Vodní svět

Vhodné pro děti od 4-5ti let.

 

O FOUS TĚŽŠÍ 

V těchto Puntíkovánkách už mají obrázky spoustu puntíků, a to ve všech třech velikostech. Obrázky jsou opravdu o kousek složitější a i punťoky je třeba častěji střídat.

Jedná se o Puntíkovánky: Dinosauři, Cirkus, Brouci a Výběr

Vhodné pro děti od 5ti let.

 

JE TO JEN ZÁBAVA :)

Nezapomeňte ale na to, že je to pořád hlavně zábava :).

Tuto Stupnici tak berte jako takového malého pomocníka, když se třeba nemůžete rozhodnout, které Puntíkovánky vybrat, ale nikde není psáno, že i tříleťák nemůže napuntíkovat ty nejúžasnější dinosaury na světě :).

Nechte ty nejmenší chvíli trénovat - třeba na obrázcích, které stáhnete u FUFA na blogu - STÁHNOUT - a pak, ať už jen nechají pracovat svoji fantazii a kreativitu a uvidíte, jaké originální umělecké díla vytvoří :).

 

PODĚLTE SE

Pokud se budete chtít podělit o výsledky puntíkování, budu moc ráda, když mi pošlete foto na email shop@ufufa.cz nebo budete sdílet na instagramu #ufufacz