PUNTÍKOVÁNKY . farma . - 10% .

 

. Puntíkovánky z focení .

. toto je úplně první výtisk Puntíkovánek . farma . : ) . výtisk, který posloužil k focení na eshop .

. focení se na něm bohužel podepsalo hned třikrát - mírně ušpiněný pes Brok, mírně ušpiněná titulní strana a drobná vada na zadní straně .

. foto ve fotogalerii .

Dostupnost Vyprodáno
366 Kč    
Značka FU.FO
Kategorie ZLEVNĚNÉ KOUSKY
 

. oslík Quido, prase Pepa, kravička Růža i slepice Pepina, kohout Emil a devět dalších zvířecích kamarádů čeká na FU.FOvě FARMĚ na to, až je nějaké ty šikovné malé (ale i větší) ručičky vypuntíkují - až jim barvičkami vdechnou život .

. a to je velice jednoduché, protože, jak už mnozí víte, my u FU.FA nevymalováváme ani nevybarvujeme... my puntíkujeme . a to s pomocí našich puntíkovacích válečků zvládnou děti už od tří let .

 20180506_141644

. kdo na té naší FARMĚ plné puntíků tedy žije .

. oslík Quido, králík Lojza, husa Emilka, slepice Pepina, kohout Emil, beran Evžen, koza Róza, kravička Růža, prase Pepa, koník Tonda, ovečka Berta, kočka Bobina i myška Eliška (kterou Bobina nesežere :)) a na vše dohlíží pes Brok .

. každému zvířátku tak mohou děti při puntíkování vymyslet jeho vlastní příběh a vytvořit specifickou povahu .

. můžete si s dětmi povědět, co obvykle jí například oslík nebo slepice . a hned také vymyslet, co neobvyklého budou papat právě Quido a Pepina :) . protože to rozhodně nejsou obyčejní obyvatelé kdejaké farmy :) .

20180506_155337 20180506_182143

. až budou navíc všichni členové farmářské party vypuntíkovaní, mohou si děti obrázky vystavit, třeba i zarámovat, a každý den vymýšlet nové a nové příběhy pro Pepu, Růžu, Tondu i Evžena a další .

. každý večer si můžete před spaním vyprávět pohádky, jejichž hrdiny budou právě zvířátka z farmy .

. a co víc ... vypuntíkováním zábava s puntíkovacími válečky nekončí .

. každé zvířátko se mohou děti pokusit samy celé nakreslit a vypuntíkovat podle vzoru na čistý papír .

. a jako vždy se i něco málo naučíme .

. u každého zvířátka totiž děti naleznou nejen jeho jméno (se kterým těm nejmenším určitě rádi pomůžete), ale také otisk jeho stopy .

20180506_151135 20180506_160440

 ♥

. jak puntíkujeme . 

. zvířátka mají těla poskládaná ze samých puntíků . ty jsou předkresleny jako světle šedé kružnice o třech různých průměrech (10 mm, 14 mm a 18 mm) .

. součástí balení PUNTÍKovánek jsou proto 3 pěnové válečky daných průměrů (tedy 10/14/18 mm), které nahrazují štětec .

. válečky jsou ze speciální tvrdší pěnové hmoty, která se neláme, neohýbá a drží se pohodlně mezi prsty . z jedné strany (puntíkovací) jsou opatřeny pěnovkou, která výborně přenáší barvu . každý váleček je navíc právě díky pěnovce barevně odlišen pro snažší rozlišení tří různých velikostí – průměrů .

. úkolem je tedy trefit se puntíkovacím válečkem, namočeným do vodové barvičky, do předkreslené kružnice a postupně celé zvířátko dotvořit .

. stačí už jen vodové barvičky a hurá do puntíkování . do vodovek se jen kápne trocha vody a už jen namáčíme váleček, resp. jemně “třeme” barvičky, a PUNTÍKUJEME :) .

. podrobný popis FU.FOvy neobyčejné výtvarné techniky :) a pár tipů naleznete zde .

20180506_144330 20180506_180740 

. PUNTÍKOVÁNÍ má navíc výborný efekt – první puntík, hned po namočení, je nejtmavší, každý další je světlejší a světlejší… děti si tak jednoduše začnou uvědomovat nejen základní barvy ale i jejich odstíny .

20180504_125959

. výhodou vodových barviček je, že rychle zasychají, každý puntík se tak dá překrýt dalším, klidně v jiné barvě, čímž vzniknou další a další odstíny :) .

. děti se tak mohou naučit jaká barvička vznikne například smícháním modré a žluté, jaká, když červenou překryjeme žlutou .

.

. válečky jsou navíc téměř nezničitelné a tak dětem zůstanou i po vypuntíkování . mohou je použít k dalšímu tvoření . děti rády kombinují puntíkování s kreslením .

. součástí PUNTÍKovánek je i plakátek se všemi zvířátky a cvičný list, na kterém si mohou děti puntíkování vyzkoušet .

20180506_154708 20180506_155111

.

. názvy v CZ i SK .

. kroužková vazba (titulní strana chráněna lesklou průhlednou fólií) .

. 16 listů A4 (kreslící karton 250g - velmi tvrdý, vydrží i větší množství vodové barvy) + 3 pěnové válečky (průměr 10/14/18mm) .

. každá strana je perforovaná pro snadné vytrhnutí listu z bloku .

. NEVHODNÉ PRO DĚTI DO 3 LET . OBSAHUJE MALÉ ČÁSTI .

© 2018 Lenka Křupalová

 

NOVINKA

. chcete opravdu originální výtisk PUNTÍKOVÁNEK? .

. napište mi do poznámky k objednávce přesné znění jména dítka, pro kterého jsou určeny, a já jím PUNTÍKOVÁNKY ráda ozdobím .

puntikovanky_farma

Materiál kreslící karton 250 g
Velikost A4

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
I my u FU.FA, jako správci osobních údajů, zpracováváme na tomto webu soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Další informace